top of page

주사랑교회 모임

공개·51 성도님

[[[SHIKONI@@@]]**] Skënderbeu Partizani Tirana 2022 1 tetor 2023


Tirana fiton me Skënderbeun/ Kastrioti mund Dinamon për mbijetesë, Partizani 'poker' Teutës. 05/02/2022 19:33. Tirana vazhdon marshimin e saj në krye të ...


[4] Në atë sezon, sulmuesi i ekipit Servet Teufik Agaj u shpall edhe golashënuesi më i mirë i kampionatit me shtatë gola. [4] Një vit më pas, do të ishte sulmuesi tjetër korçar Aristotel Samsuri që do të shpallej shënuesi më i mirë; edhe ai regjistroi shtatë gola por Skënderbeu nuk mundi ta fitonte titullin kampion sërisht, duke u renditur në vendin e dytë mbrapa Tiranës. Samsuri ishte golashënuesi më i mirë i ekipit për sezonin 1935. ^ "Albania 2007/08" [Shqipëria 2007/08] (në anglisht). Marrë më 19 gusht 2022. ^ "Agim Zeqo si Obama Yes we can. Presidenti i Skenderbeut synon te sjelle pas 78 vjetesh titullin kampion ne Korce Publikoje ne rrjetet sociale". Marrë më 30 korrik 2022. ^ a b ""Shpëtimtarët" e rinj të Skënderbeut". Marrë më 30 korrik 2022. ^ "Prezantohet Skenderbeu i ri! ". hoxhalli. info. Arkivuar nga origjinali më 18 maj 2015. Zgjohu Shqiptar. janar 2018. Marrë më 8 gusht 2022. ^ Teodor Vaso (11 nëntor 2010). "Todo Vaso, mjeshtri i merituar, rrëfen historinë 80-vjeçare të futbollit korçar". Sporti Shqiptar. Marrë më 12 nëntor 2010. [lidhje e vdekur] ^ a b "Kampionati 1, sezoni 1930". Arkiva Mediatike Shqiptare. 2 nëntor 2008. Marrë më 8 gusht 2022. ^ a b c "Heronjte korcare te vitit te famshem 1933". 24 shtator 2010. Marrë më 8 gusht 2022. ^ Ylli Aga (29 dhjetor 2012). "Skënderbeu, si Tirana e donatorëve". Panorama Sport. Marrë më 19 gusht 2022. ^ "Albania 2006/07" [Shqipëria 2006/07] (në anglisht). RSSSF. Marrë më 19 gusht 2022. Rivalitetet Kukësi Skenderbeu ka disa rivalitete, ku më kryesori është me klubin verior Kukësi. [55][56] Rivaliteti i këtyre dy klubeve nisi në vitin 2012 kur Kukësi u ngjit në Kategorinë Superiore, dhe që nga ajo kohë, veriorët ishin rivalët kryesor të Skënderbeut për titullin kampion. Në sezonin 2016–17, ishte Kukësi që e shkurorëzoi Skënderbeun si kampion i Shqipërisë pas plot gjashtë sezonesh, duke e mposhtur në javën e parafundit, gjë që bëri që rivaliteti mes dy klubeve të arrinte kulmin. Marrë më 10 mars 2017. ^ "Skënderbeu - Kamza 1-0/ Asllani mban korcaret ne Superiore". albaniasoccer. com. Marrë më 10 mars 2017. ^ Altin Ngjela (13 korrik 2010). "Orges Shehi është i Skënderbeut! ". Marrë më 10 nëntor 2016. ^ Leonard Trebicka (3 korrik 2010). "Vrapi: Në Korçë, për të fituar titullin kampion". Marrë më 10 korrik 2010. [lidhje e vdekur] ^ "Tifozet korcar kerkojne rikthimin e Bledi Shkembit". Gazeta Panorama. Marrë më 15 tetor 2015. ^ "Skënderbeu, zyrtare, Levi merr drejtimin". 12 tetor 2011. Marrë më 31 korrik 2022. ^ "Korçari Qemal Omari që themeloi Istanbulspor". kohanews. Marrë më 1 gusht 2022. ^ "Skënderbeu kampion i Superligës, Pogradeci bie në kategorinë e Parë". shqiptarja. 12 maj 2012. Marrë më 3 gusht 2022. ^ "Skënderbeu rikonfirmohet kampion 2012". Gazeta Shqip. Libri i Artë i Superiores/ Partizani kampion, dominim i Dominimin e klubeve kryeqytetase ndër dekada janë munduar ta thyejnë Vllaznia, që ka fituar 9 tituj kampion, dhe Skënderbeu me 8 tituj. Tirana. 2005-2006 – ... Futbolli Shqiptar. 12 maj 2010. Arkivuar nga origjinali më 4 mars 2016. Marrë më 3 gusht 2015. ^ "Duro, tekniku i ri i Skënderbeut". Vizion Plus. Marrë më 31 korrik 2022. ^ "Korça në festë, Skënderbeu kampion pas 78 vitesh, Flamurtari braktis fushën në Shkodër". peqini. 5 maj 2011. Marrë më 30 korrik 2022. ^ "Skënderbeu, Kampion i Shqipêrisë". top-channel. tv. Marrë më 30 korrik 2022. ^ Fation Shehu (19 gusht 2011). ""Luftë" në Korçë, Tirana fiton Superkupën". Pasi morën vesh lajmin, tifozët dhe qytetarët korçarë dolën në rrugët e qytetit për të festuar. Shumica e lojtarëve që kishin luajtur në vitet 1930 ishin tërhequr, kështu që ekipi ishte kryesisht i përbërë nga lojtarë të rinjë, me përjashtim të Klani Marjanit, Bellovodës dhe Saros. Megjithatë, entuziazmi ra shpejt pasi ekipi dështoi të përsëriste rezultatet e viteve 1930; në kampionatin e vitit 1945, ata përfunduan të katërtit në grupin B të përbërë nga gjashtë ekipe, kurse në vitin 1946 ata përfunduan të pestët në grupin A, vetëm një pikë larg vendit të fundit. KF Skenderbeu Korce vs FK Partizani Tirana en direct KF Skenderbeu Korce vs FK Partizani Tirana résultats en direct (et diffusion en direct de la vidéo en ligne) commence le 2022/02/14 à 07:45:00 heure UTC à ... Partizani Tirana Women vs Skenderbeu Women 30 maj 2023 — Partizani Tirana Women vs Skenderbeu Women ❱ 11.02.2022 ❱ Volleyball ❱ Superleague Women ✔️Free Betting Tips & Predictions ⚡ Livescore ... Mirel Josa është trajneri më suksesshëm në historinë e Skënderbeut, duke udhëhequr klubin në fitimin e katër kampionateve rresht dhe dy superkupave. Ilir Daja është një tjetër trajner i cili pati sukses me Skënderbeun; në sezonin 2017–18 ai ndihmoi ekipin në fitimin e kampionatit dhe kupës, duke arritur kështu një dopietë historike. [48] Ai gjithashtu kualifikoi ekipin në fazën e grupeve të Ligës së Evropës. Që nga themelimi në vitin e largët 1909, Skënderbeu ka pasur 30 trajnerë të ndryshëm. Jani Kaçi është trajneri më jetëgjatë i klubit, duke e drejtuar për plot 12 vite në katër periudha të ndryshme. KF Skenderbeu Korce - Partizani Tirana 27.09.2023 - Livescore KF Skenderbeu Korce and Partizani Tirana will play their match on 27 Sep 2023 at 14:00. The game will be held on stadium within the Kategoria Superiore. KF Skënderbeu - WikipediaSkënderbeu KorçëEmri i plotëKlubi Futbollistik Skënderbeu KorçëPseudonimi(et)Ujqërit e DëborësBardhekuqtëJuglindorëtEmri i shkurtërSkënderbeuThemeluar15 prill 1909; 123 vite më parëStadiumiStadiumi SkënderbeuKapaciteti10, 000 vëndePronari Ardian TakajTrajneri Migen MemelliLigaKategoria e Parë2021–2212të (bie nga kategoria)Faqja zyrtareFaqja zyrtare e klubit Ngjyra shtëpi Ngjyra jashtë Ngjyra e tretë Klubi Futbollistik Skënderbeu Korçë është një klub shqiptar futbolli me seli në Korçë, Shqipëri. Ata luajnë në Kategorinë e Parë, e cila është liga e dytë e futbollit shqiptar. Skënderbeu besohet të jetë pasardhësi i klubit 'Vllazëria Korçë', që u krijua në vitin 1909. Në vitin 1925, klubi mori formën dhe emrin aktual pasi u bashkua me disa klube lokale në Korçë, duke marrë emrin Skënderbeu në nder të heroit kombëtar me të njëjtin emër. Skënderbeu është një nga klubet më të suksesshme në historinë e futbollit shqiptar. KF Skenderbeu Korce - Partizani Tirana 14.02.2022 14 shk 2022 — 14.02.2022 at 09:45 KF Skenderbeu Korce and Partizani Tirana will play a match as part of the Kategoria Superiore. Partizani Tirana 0-0 Skenderbeu :: Kategoria Superiore 2021 17 pri 2022 — To mark that you attended this game, it is necessary to register/log in. Login ». COMPETITION. Kategoria Superiore 2021/2022. Albania. Volejboll femra, Tirana dhe Skënderbeu në finalen e Kupës Tirana dhe Skënderbeu janë finalistet e Kupës së Shqipërisë në volejboll për femra për edicionin 2021-2022. tirana partizani volejboll femra. Skuadra e ... [77] Korçarët kanë pasur vetëm dy trajnerë të huaj në histori (me përjashtim të Qemal Omarit që ishte me origjinë shqiptare): çekun Stanislav Levý dhe italianin Andrea Agostinelli. [78] Stafi teknik Trajneri Migen Memelli Ndihmës-trajneri Gentian Lici Trajneri i portierëve Ilir Bozhiqi Trajneri atletik Fizioterapisti Dionis Prisoj Doktori Gezim Qyli Nga Deri Tituj Madhor Qemal Omari 1932 1938 1 Kampionati i vitit 1933 Tato Bimbli 1945 1950 0 Spiro Koçe 1957 S. Qirinxhiu 1961 M. Prodani 1966 Ilia Shuke 1975 Aleko Pilika 1982 1975–76 Divizioni i Parë Kosta Koça 1984 1989 1990 Gjergj Ballço 2004 2005 2004–05 Kategoria e Parë Jani Kaçi 2006 2008 2006–07 Kategoria e Parë Gerd Haxhiu 24 korrik 2009 9 janar 2010 Andrea Marko 1 shkurt 2010 Mirel Josa 8 shkurt 2010 7 qershor 2010 Shkëlqim Muça 8 qershor 2010 17 shkurt 2011 Shpëtim Duro 9 tetor 2011 2010–11 Superliga Stanislav Levy 10 tetor 2011 31 korrik 2012 2011–12 Superliga 2012–13 Superliga, 2013–14 Superliga, Superkupa 2013, Superkupa 2014 Sponsori zyrtar i fanellës – Ama Coffee Sponsori zyrtar i transmetimit – SuperSport Albania Sponsori zyrtar i prodhimit të fanellave – Legea Red Bull Albania Birra Korça Plus Communication Qëndra Tregtare Univers Ama Coffee Tropikal Resort Durrës Birra Moretti Almeco Radio Abc-Korçë Bashkia Korçë Baste Live Referime ^ a b c "Historia e formimit të klubit të futbollit "Skënderbeu" të Korçës". Partizani Tirana vs Skenderbeu predictions and stats 17 pri 2022 — Partizani Tirana vs Skenderbeu football predictions and statistics for this match of Albania Super League on 17/04/2022. 𝟐𝟎𝟐𝟑 ⚽FK PARTIZANI🆚KF TIRANA | JAVA 6 🗓️E DIEL 2 ... likes, 19 comments - fkpartizani on September 30, 2022: " SEZONI 2022 - 2023 ⚽FK PARTIZANI KF TIRANA | J ⚽KF SKËNDERBEU more. View all ... Partizani Tirana - Skenderbeu · 14.10.2022 Basketball game Partizani Tirana - Skenderbeu - 14.10.2022 ▻Match result and details ▻ Match table ▻ Forecasts ▻ Standings ▻ Statistics ▻ Watch ... [67] Ky rivalitet, ashtu si të tjerat, nisi pasi Skënderbeu filloi dominimin e saj në futbollin shqiptar në fillim të viteve 2010, duke ja marrë stafetën pikërisht Tiranës, e cila historikisht kishte dominuar deri në atë pikë. [68] Rekordet dhe statistikat Mbrojtësi Renato Arapi luajti për gjashtë sezone me Skënderbeun, duke fituar titullin kampion në çdo rast. Ai zhvilloi 198 ndeshje dhe shënoi 6 gola. Sënderbeu ka vendosur disa rekorde në futbollin shqiptar, shumica e të cilave erdhën gjatë dominimit të klubit në vitet 2010; korçarët janë i vetmi ekip që ka fituar Kategorinë Superiore gjashtë sezone rresht. Faqe zyrtare e FK Partizani / Official page of FK Partizani 22 sht 2023 — SKENDERBEU. - VS -. PARTIZANI · 01/10/2023. NDESHJA E FUNDIT E ZHVILLUAR TIRANA, 5, 3, 1, 1, 10. 3. SKENDERBEU, 6, 3, 0, 3, 9. 4. PARTIZANI, 4 ... [61][62] Rivaliteti filloi të merrte përmasa të mëdha duke nisur nga viti 2013, me Partizanin që u ngjit në elitë dhe u bë një kërcënim për dominimin e Skënderbeut. [63] Të dy ekipet janë përballur gjithsej 133 herë, me Demat e kuq që kanë një superioritet të dukshëm, duke fituar plot 72 ndeshje. Skënderbeu ka fituar 29 ndeshje kurse 32 janë mbyllur në barazim. Korçarët kanë shënuar 97 gola kundrejt 224 të Partizanit. [64][65] Më 14 prill 2015, Skënderbeu arriti fitoren më të thellë në historinë e tyre ndaj Partizanit, duke i mposhtur 5–2 në Korçë. [66] Ndërkohë Partizani, fitoren më të thellë ndaj korçarëve e ka me shtatë gola differencë, e arritur kjo në dy raste: e para ishte 7–0 në vitin 1948 dhe e dyta 8–1 në vitin 1950. [64] Tirana Një tjetër rivalitet i Skënderbeut por me doza më të ulëta është me klubin tjetër kryeqytetas Tirana. Në dy kampionatet e rradhës të mbajtura para fillimit të Luftës së Dytë Botërore, Skënderbeu regjistroi dy vende të katërta me Omarin si trajner. Klubi pezulloi aktivitetet nga viti 1938 e deri në vitin 1945 për shkak të luftës dhe asnjë turnament futbolli nuk u zhvillua në Shqipëri. 1945–2008: Vështirsitë e pas-luftës Klubi rifilloi aktivitetin sërisht në vitin 1945. Në verën e vitit 2017, Skënderbeu vendosi të tjera rekorde në futbollin shqiptar. Korçarët u bënë klubi i parë shqiptar që kalon katër raunde rresht në Ligën e Evropës, duke eliminuar me rradhë UE Sant Julia, [45] Kairat, [46] FK Mladá Boleslav dhe Dinamo Zagreb. Ata u kualifikuan në fazën e grupeve për herë të dytë rresht, duke mbledhur pesë pikë, dy më shumë se herën e parë. Në kampionat, Skënderbeu rimori titullin kampion në mënyrë dominuese, duke mbledhur 72 pikë, 9 më shumë se Kukësi i vendit në dytë. Korçarët gjithashtu fituan Kupën e Shqipërisë për herë të parë në histori, duke mposhtur Laçin në finale falë një goli të Sabjen Lilajt, i cili shënoi me penallti që shkaktoi polemika të shumta. Live Scores of Partizani Tirana vs Skenderbeu Partizani Tirana vs Skenderbeu on 2022/04/17. Partizani Tirana. GOOD GOOD 2022/04/17 22:45. 0. FT. 7 角球 4. 0. Skenderbeu - Partizani Tirana live score and H2H football Skenderbeu vs Partizani Tirana live score and live streaming on February 14th, 2022 at 15:45 UTC time at Skenderbeu Stadium, Korca for Football Albania ...


소개

그룹에 오신 것을 환영합니다. 다른 회원과의 교류 및 업데이트 수신, 동영상 공유 등의 활동을 시작하세요.

성도님

 • jsrbc123
  목사님목사님
 • Nguyen Nguyen
  Nguyen Nguyen
 • nhi linh
  nhi linh
 • Dương Dương
  Dương Dương
 • Ý Như
  Ý Như
bottom of page